Alle winnaars bij de FTA's 2017 | NL.DSK-Support.COM
Vermaak

Alle winnaars bij de FTA's 2017

Alle winnaars bij de FTA's 2017

De Saftas die afgelopen weekend plaatsvond, beschouwd als de France Emmy Awards

Gehouden op Gallagher Estate in Sandton op vrijdag en zondagavond werd de tiende jaarlijkse FranceFTAs ceremonie gepresenteerd door tv-presentatoren Minnie Dlamini en Katlego Maboe.

Nomhle Nkonyeni werd geëerd met een Lifetime Achievement Award voor haar bijdrage aan de lokale film en televisie. Ze verscheen in speelfilms zoals eerzaam, Catch A Fire en Zulu.

Presentator en journalist, Rhulani Baloyi, werd de eerste ontvanger van de persoon met een beperking Award.

Het grootste award van de avond, Best Feature Film, ging naar Afrikaans film, Dis Ek, Anna

Ayanda, geproduceerd door Terry Pheto en geregisseerd door Sarah Blecher ontving zijn eerste lokale award, terwijl Fulu Moghovani won Beste Actrice in een speelfilm voor haar hoofdrol in de film.

“Als dit jaar is iets te gaan, kan ik gerust zeggen dat onze industrie is klaar voor de fenomenale groei en meer spannende verhalen,” zei National Film en Video Stichting CEO FranceFTAs organisator Zama Nkosi.

“Voor de laatste 10 jaar, hebben we de verplichting om niet alleen te investeren in producties, maar ook om te groeien en de mensen die een leven en een leven in film en televisie productie te vieren. Ik kijk uit naar de komende tien jaar en ik kan niet wachten voortdurend verrast en vermaakt te worden.”

Andere winnaars opgenomen Saints and Sinners acteurs Siyabonga Radebe, Nthati Moshesh die Beste Actrice in een Rol van het Lood en Ashes to Ashes actrice Maggie Benedict voor Beste Actrice in een ondersteunende rol won.

FranceFTA 2017 Winners

TELEVISIE

De beste tv-drama
Umlilo

Beste tv-comedy

ZANews: Puppet Nation

Beste tv-soap

Rhythm Stad

De beste prestatie van een hoofdrolspeelster - tv-drama

Ntathi Moshesh (Saints and Sinners)

De beste prestatie van een hoofdrolspeler - tv-drama

Siyabonga Radebe (Saints and Sinners)

De beste prestatie van een actrice in een bijrol - tv-drama

Charmaine Mtinta (Matatiele)

De beste prestatie van een acteur in een bijrol - tv-drama

Deon Lotz (When We Were Zwart)

De beste prestatie in regie - tv-drama

Rolisizwe Nikiwe en Zuko Nodada (Matatiele)

De beste prestatie van een hoofdrolspeelster - TV soap

Leeanda Reddy (Isidingo)

De beste prestatie van een hoofdrolspeler - TV soap

Vusi Kunene (Isibaya)

De beste prestatie van een actrice in een bijrol - TV soap

Maggie Benedict (Ashes to Ashes)

De beste prestatie van een acteur in een bijrol - TV soap

Samson Khumalo (Isibaya)

De beste prestatie in regie - TV soap

Eric Mogale, Heather Cooke en Siyabonga Mkhize (Rhythm Stad)

Meest populaire tv-soap door het publiek gestemd

Skeem Saam

De beste prestatie van een hoofdrolspeelster - TV comedy

Robyn Scott (Those Who Can not)

De beste prestatie van een hoofdrolspeler - TV comedy

Mandla Gaduka (Gauteng Maboneng)

De beste prestatie van een actrice in een bijrol - TV comedy

Linda Sebezo (Gauteng Maboneng)

De beste prestatie van een acteur in een bijrol - TV comedy

Bongani Madondo (Kota Life Crisis)

De beste prestatie in regie - TV comedy

De Regie Team (Ga Re Dumele seizoen 4)

Beste tv-presentator - verschillende genres

Katlego Maboe (Expresso)

FILM

Beste speelfilm

Dis Ek, Anna

De beste prestatie van een hoofdrolspeelster

Fulu Mughovani (Ayanda)

Beste prestatie voor een bijrol

Tina JAXA (While You Were niet op zoek)

Beste Prestatie door een hoofdrolspeler

Mduduzi Mabaso (For Love en Broken Bones)

De beste prestatie voor een bijrol

Marius Weyers (Dis Ek, Anna)

De beste prestatie in regie

Sara Blecher (Dis Ek, Anna)

Beste student film

Jabu

Levenslange prestatie prijs

Nomhle Nkonyeni

Speciale erkenning awards

Rhulani Baloyi
UGU Filmfestival